ALP BİLGE YAZILIM

İSTANBUL/PENDİK

MAİL ADRESİMİZ:

info@alpbilge.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Hafta İçi : 08:30 - 18:30
Hafta Sonu : 08:30 - 14:00
logo e fatura
logo tiger 3 bilgi

E-FATURA NEDİR

Standardı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmiş, değerli kâğıda basılı faturanın karşılığı bütün bütün bilgileri içeren ve aynı hukuki niteliklere sahip olan belgedir. E-Fatura, alıcı ile satıcı arasında zaman ve maliyet tasarrufunu kusursuz sağlayan, güvenli ve sağlıklı işleyişin teminatıdır.

 

 

E-FATURA KULLANMALIMIYIM

Kurumunuz 421 sıra numaralı VUK Genel Tebliği kapsamında e-Fatura kullanması mecbur mükellef listesinde yer almıştır. Kullanmalısınız. Kâğıt fatura kullanımından ötürü oluşan operasyon maliyetinden tasarruf etmek istiyorsunuz. Kullanmalısınız. Kurum olarak size benzeyen işletmelerle elektronik veri alışverişine ihtiyaç duyuyorsunuz. Kullanmalısınız.

 

 

KİMLER ZORUNLULUK KAPSAMINDA

Eğer “Madeni Yağ Lisansı” sahipseniz, sizin için zorunlu. 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu kapsamında Madeni Yağ Lisansı’na sahip mükellefler. Eğer tütün ve tütün ürünleri üretiyorsanız ve ithal ediyorsanız; kolalı gazoz ve alkollü içecek ürünlerini üretiyor ve ithal ediyorsanız sizin için zorunlu. 4760 sayılı Özel Tüketim Kanunu’na ekli, “III” sayılı listedeki malları imal, inşa ve ithal eden mükellefler. Eğer sözü geçen listelerde yer alan mükelleflerden 2011 yılında mal aldıysanız ve “Tebliğ”de belirtilen brüt satış hasılatına sahipseniz, sizin için de zorunlu.

 

 

E-FATURA NASIL İŞLENİR

Siz faturayı gönderdikten sonra her işlem muntazam yapılır: Fatura oluşturma, gönderme, uygulama yanıtı alınması, kayıtlara işlenmesi ve gönderimi.

 

 

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

logo e fatura alp bilge yazilim resim1 logo e fatura alp bilge yazilim resim2 logo e fatura alp bilge yazilim resim3

 

 

ÖDEME ŞEKLİ

Nakit

Banka Havalesi

Kredi Kartı

Kırtasiyeler

 

 

DETAYLI BİLGİ

Daha fazla ürün, hizmet, tekinik destek ve detaylı bilgi için iletişim
444 43 19
Alp Bilgi Yazılım Bilgisayar Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri
logo e fatura fiyat hizmet ve teknik destek

logo yazılım destek